سه شنبه 4 مهر 1396
12 : 46
26 / 9 / 2017

زندگینامه

مختصری از زندگینامه سیروس سجادیان

در 12 فروردین ماه 1341 در خانواده ای متوسط که پدرم کشاورز و مادرم خانه دار بود به دنیا آمدم و فرزند دوم خانواده هستم.

تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در شهر سیّدان سپری و پس از آن برای ادامه تحصیل به شیراز رفتم و در مدرسه نظام قصد ثبت نام را داشتم که در مصاحبه قبول نشدم.پس از آن نیز به دبیرستان محمدرضا شاه ((ولی عصر (عج) )) رفتم آنجا هم پذیرفته نشدم. بعد از آن به مرکز آموزش کشاورزی که برای مهندسی کشاورزی بود رفتم آنجا هم قبول نشدم.

سئوالاتی که در مصاحبه می پرسیدند، این بود که چه کتابهایی مطالعه میکنید می گفتم قرآن، کشکول منتظری، کتاب ملانصرالدین.می پرسیدند اوقات فراغت را چگونه سپری می کنید جواب می دادم فوتبال و در امورات کشاورزی به پدرم کمک می کنم.می پرسیدند چه فعالیت های مذهبی و اجتماعی انجام می دهید پاسخ می دادم به مسجد می روم و مکبّر هستم. می پرسیدند به تلویزیون و رادیو علاقه دارید جواب می دادم تلویزیون که نداریم ولی اخبار رادیو بی بی سی را با پدرم ساعت  07:45 هر شب می شنوم و برنامه رادیویی ارادتمند شما جانی دالر را گوش میدهم و در مسابقات آن برنامه رادیویی که عموما" موارد پلیسی بود شرکت می کنم.

پس از پاسخ های منفی که برای تحصیل شنیدم ناراحت شده و ادامه تحصیل ندادم و در شیراز در یک شرکتی که خدمات شبکه برق رسانی استان را انجام می داد مشغول به کار شدم.همان دوران بود که جرقه انقلاب اسلامی زده شد و پدرم مرا از ادامه کار ممانعت و به سیّدان بازگرداند.

همزمان با حرکت های انقلاب اسلامی در مراسمات، راهپیمایی ها و فعالیت های فرهنگی و انقلابی در مسجد جامع سیّدان با سایر دوستان و بزرگان محل انجام مشارکت داشتم تا اینکه انقلاب پیروز شد و با پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت کمیته های مردمی انقلاب اسلامی شهر‏سیّدان و پس از آن نیز همزمان در کمیته فرهنگی جهاد سازندگی مشغول فعالیت شدم.

سال 1358در هنرستان ولی عصر(عج) شهرستان مرودشت رشته برق ثبت نام و مشغول به تحصیل شدم. با شروع جنگ تحمیلی، ضمن مشارکت با همرزمان و دوستان با تشکیل هسته مقاومت و سپس  پایگاه مقاومت امام حسین(ع) دربسیج محل ادامه فعالیت دادم.

در سال1362 با به پایان رساندن دوره متوسطه و اخذ دیپلم برق (الکتروتکنیک) به عضویت رسمی کمیته انقلاب اسلامی استان فارس در آمده و مشغول به فعالیت شدم.

درسال1363به عنوان فرمانده کمیته انقلاب اسلامی شهر کامفیروز و مسئول کمپ بازپروری معتادین استان فارس مشغول به خدمت شدم. در سال 1367 به سمت فرمانده کمیته انقلاب اسلامی شهرستان فیروزآباد مشغول خدمت شدم و با ادغام کمیته های انقلاب و شهربانی و ژاندارمری درسال 1370 در ناحیه انتظامی استان فارس در حوزه های امنیتی مشغول خدمت شدم.

درسال 1374 در استان کرمان به عنوان معاون عملیات قرارگاه عملیاتی مرصاد که ماموریتش مبارزه با اشرار و قاچاقچیان شرق کشوربود فعالیت خود را ادامه دادم.

سال 1376 درتهران در سمت های مدیرکل وجانشین معاونت سازمان در حوزه های سیاسی - امنیتی مشغول بکار و در سال 1389 مسئولیت معاون اطلاعات مرزبانی جمهوری اسلامی ایران را عهده  دار شدم.

سال 1389 که پایان دوران خدمت 30 ساله ام بود به عنوان جانشین فرماندهی انتظامی فارس منصوب و در سال 1390مسئولیت فرماندهی انتظامی استان فارس را عهده دار گردیدم.

درسال 1393 به عنوان جانشین مرکزمطالعات راهبردی ناجا مشغول به خدمت شدم و اواخر سال 1395 به منظور شرکت در انتخابات شورای شهر شیراز از خدمت در نیروهای مسلح تقاضای استعفا دادم که موفق به کسب آرا برای حضور در شورای شهر نشدم.

 سایر سوابق علمی و اجرایی:

دارای دیپلم الکتروتکنیک - فوق دیپلم مدیریت- لیسانس نظامی -لیسانس حقوق - فوق لیسانس مدیریت امور دفاعی- دانشجوی فوق لیسانس فرماندهی و مدیریت انتظامی-عضو هیئت علمی دانشگاه علوم انتظامی امین ، مدرس ارشد معاونت آموزش ناجا.- رئیس مرکزعلمی و کاربردی فرماندهی انتظامی استان فارس.رئیس شورای آموزشی مرکز آموزش علمی کاربردی ف.ا.فارس- عضو شورای سیاست گذاری همایش معماری ناجای آینده - رئیس کمیته اجرایی اولین همایش معماری ناجای آینده.مدیر مسئول نشریه دانش انتظامی فارس - رئیس همایش ملی فارس شناسی انتظامی - رئیس شورای سیاست گذاری همایش ملی فارس شناسی انتظامی- عضو شورای سیاستگذاری همایش ملی دانش ، نظم و امنیت - رئیس اتاق فکر دفتر تحقیقات فرماندهی انتظامی استان- مدیر میز گردهای علمی فرماندهی انتظامی استان فارس.رئیس شورای پژوهشی دفتر تحقیقات فرماندهی انتظامی استان فارس- مدرس دانشکده های فرماندهی و ستاد ، فنون اطلاعات و آگاهی  و مرکز آموزش امام مهدی(عج).- عضو کارگروه مدیریت شهری کمیسیون امور نخبگان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام - عضو شورای فرهنگ عمومی استان فارس- کارشناس عالی سیاسی–امنیتی-انتظامی.رییس هیئت ورزش سه گانه استان فارس- رییس کمیته مبارزه با قاچاق کالا و موادمخدر استان فارس.

ارسال نظر
نام
آدرس ایمیل
دیدگاه :